



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 57 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 58 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 440
Distributors
pcbx
Unit Price$1.51408
Ext.Price$1.51408
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.51408 | $1.51408 |
| 10 | $1.47048 | $14.70480 |
| 25 | $1.43645 | $35.91125 |
| 50 | $1.40321 | $70.16050 |
| 100 | $1.37074 | $137.07400 |
| 300 | $1.33902 | $401.70600 |
| 500 | $1.30804 | $654.02000 |
